Metin Boyutu

Ana Renk Profilleri

AYARLAR

BİLGİ BANKASI

Bir kişinin görebilmesi için ışık kaynağı gereklidir. Işık olmadan her şey siyahtır.

Dilerseniz konunun devamını aşağıdaki videodan seyredelim...

Deneyimli cerrah ve iyi bir ekipman gerektiren bu ameliyat için İzmir Özel Can Hastanesi'ndeki kliniğimizde dünyanın en ileri teknolojisine sahip cihazlar kullanılmaktadır. Göz içerisine gereken müdahale ve tedaviler kısa süre içerisinde uygulanmaktadır.

 

Vitreoretinal Cerrahi Nedir?

Vitreoretinal cerrahi gözün arka kısmında bulunan jel kıvamındaki maddenin (vitreus) alınması ve retinadaki problemlere cerrahi olarak müdahale etmeyi sağlayan bir girişimdir.

Diabetik Retinopati :

Diabet hastalığına bağlı olarak gelişen 'diabetik retinopati' 20-65 yaşları arasında körlüğe neden olan en sık nedendir. Tedavi edilmediği taktirde körlük riski şeker hastası olmayanlara göre 25 kat daha fazladır. Retina tabakasındaki problemlerin ana nedeni şeker hastalığına bağlı olarak retina damarlarındaki bozulmalardır. Bu bozulmalar neticesinde hastalığın erken evresinde retina tabakasında mikroanevrizmalar (ufak damar baloncukları), kanamalar, ödem (su toplanması), eksuda (damardan sızıntı nedeniyle birikintiler) görülürken daha ileri evrelerde sinir tabakasına oksijen gidememesi (iskemi), göziçinde yeni damarların ve zarların oluşması tablosu ile karşılaşılır.